Sürdürülebilirlik Politikası


Otium Family Eco Club, çevresel değerlerin, yaşam şartlarının korunması ve iyileştirilmesi için, doğal kaynaklardan yararlanmakta olan turizm sektörünün, üzerine düşeni yapması gerektiğine inanmaktadır. Bu doğrultuda, bağlı olduğu Coral Holding’in 2009 yılı başında yayınladığı Çevre ve Yeşil Manifestosu ile almış olduğu çevre koruma kararlarına paralel olarak çevre koruma çalışmaları yapmaktadır. Tanımlanmış olan çevre boyutlarından yola çıkarak çevre performansı hedefleri takip edilmekte ve sürekli iyileştirme raporlanmaktadır.

Otium Family Eco Club’ın sürdürdüğü sosyal sorumluluk projeleri, Doğal Çevrenin Korunması, Tanıtım ve Destek Projeleri, İnsana Katkı, İnsan Haklarının Korunması ve Eğitime Destek gibi başlıklar altında toplanmış olup, Coral Holding şirketlerinin katılımı ile “Yeşil Güzeldir” ana teması altında sektöründe öncü çevre projeleri geliştirilmeye devam edilmektedir.

Otium Family Eco Club, sürekli olarak çeşitli yardım kampanyalarına katılmakta, sponsorluklar ve bağışlar yapmakta ve yardım amaçlı yerel sosyal projelere destek vermektedir. Bunları gerçekleştirirken uluslararası çocuk hakları politikaları izlenmektedir. Her yıl bölgeden bir okul seçilerek ağaçlandırma yapılmakta ve yönetim ile beraber çocuklar ve yerel halk ile istişare yapılmaktadır.

Otium Family Eco Club olarak konumlandığımız yerleşim biriminde kalkınmayı desteklemek için otelde tüketilen ürünler ve kullanılan malzemelerin Manavgat bölgesinden seçimine özen göstermekle beraber; aynı amaçla, istihdam ettiğimiz personelin de bu bölgeden olmasıyla eğitimli personelimizin sürekliliğini sağlıyor ve hizmet kalitemizi koruyarak misafirlerimiz tarafından tekrar tercih edilirliğimizi arttırıyoruz. Böylelikle geleneksel yaşamın içinde olma şansı buluyoruz, kültürel ve geleneksel yapıyı destekliyoruz. İyi hizmetin memnun personelden geldiği bilinciyle adil ve eşit yaklaşım prensibiyle hareket ediyoruz. Personelimizle istişare yapmak ve onların görüşlerini alarak sürekli iyileştirmeye katkılarını sağlıyoruz.

Sürdürülebilir kaynakları daha etkin kullanmak için istihdam olanağını devam ettirdik, daimi ve sezonda çalışan personelimizin eğitimini sağladık.

Coral Holding, otelcilik iş kolu yanı sıra Tur Operatörlüğü, Yer Hizmetleri, Satış Acenteliği, Havacılık ve Güvenlik şirketleri ile Turizm sektöründe öncü markaların başında geliyor.

Otelcilik;

Dünya çapında yeni pazarlar; 71 farklı ülkeden misafirin ağırlanması Coral Group Hotels olarak Manavgat, Belek, Göynük de faaliyet gösteren otellerimiz toplamda 1472 oda kapasitesi ile dört bin civarında yatak sayısına sahiptir.

Sorumluluklar

Sürdürülebilirlik çalışmalarımızı sorumlulukları tanımlanmış Sosyal Komite aracılığıyla yapmaktayız.

Sürdürülebilir çalışmalarımız için iş birliklerimiz

Bölgesel yerel idareler, Tedarikçiler, Sosyal yardımlaşma kurumları, Alt yükleniciler, çalışanlar, Acenteler, Tur Operatörleri

2022 Yılında Sürdürülebilir çalışmalarımızla,

✓  Elektrik tüketimi: kişi başı elektrik tüketimi önceki yıla göre %14,19 azaldı.
✓  Su tüketimi: kişi başı su tüketimi önceki yılla aynı seviyede korundu.
✓  LNG tüketimi: kişi başı LNG tüketimi önceki yıla göre %9,72 arttı.
✓  Toplam kimyasal tüketimi: kişi başı kimyasal tüketimi önceki yıla göre %23 arttı.
✓  Ambalaj atıkları kişi başı %11 oranında arttı.
✓  Plastik atıkların geri dönüşümü ile 12 bin kW/sa. tasarruf yapıldı.
✓  Metal atıkların geri dönüşümü ile 58 bin kW/sa. tasarruf yapıldı.
✓  Kağıt atıkların geri dönüşümü ile 4250 kg atığa karşılık 194 adet ağacın kesilmesi önlendi.
✓  Cam atıkların geri dönüşümü ile 253 kg CO₂ salınımı önlendi.
✓  Bir önceki yıla göre personel istihdamımız arttı.
✓  Bölgesel tedarikçiden satınalma oranımız arttı.
✓  Toplam 65 kg mavi kapak Manavgat Omirilik Felçlileri Derneğine bağışlandı.
✓  Mavi Bayrak ödülü alındı.
✓  ISO 14001 belgesi devam ettirilmektedir.
✓  GSTC belgesi alındı.
✓  Bölgesel istihdam oranımız %46 olarak gerçekleşti.

SİZİ ARAYALIM