Çevreyi Keşfedin


Göynük/Kemer, Antalya iline bağlı Akdeniz kıyısında bulunan plajlarıyla ünlü bir yerleşim alanıdır. Antalya şehir merkezinin 35 km batısında bulunan bir sahil beldesidir. Konum olarak Antalya Körfezi üzerinde Toros Dağları'nın ortasında yer almaktadır. Bu sessiz, kırsal bölge 1980’li yıllardan itibaren Türkiye turizminde önemli bir rol almaya başladı.

Kemer Marina

Kemer iklim olarak genellikle 40 dereceyi aşan, uzun, sıcak ve kurak yaz ayları, nadiren 10 derecenin altına düşen hafif yağışlı kış ayları özelliklerine sahiptir.

Kemer Şehir Merkezi

Kemer'in ana cazibe merkezi Akdeniz’in, Toros Dağları ve çam ormanlarının doğal güzelliğidir. Plajlar çoğunlukla bozulmamış ve taş yerine kum yapılmıştır. Kemer modern ulaşım, iletişim ve belediye hizmetleri ile çoğunlukla Rusya, Almanya ve Hollanda’dan ziyaretçi çeken büyük bir turizm endüstri merkezidir. Bir çok ziyaretçi grup turları ile Kemer’in 5 yıldızlı otellerine gelip "her şey dahil" sistemi ile konaklamaktadır.

Kemer 4 belediyeye ayrılmıştır: Beldibi, Çamyuva, Göynük ve Tekirova. Buna ek olarak 4 köy bulunmaktadır. Üç Adalar ve Eco Park Kemer turistik yerleri, Olimpos ve Çıralı bölgede, hayal ürünü korkunç yaratıklar dahil, tanrıların sonsuz alevleri ile yaktığı dağ olmak üzere geniş antik kalıntılara sahiptir.

Phaselis Antik Şehir

Phaselis 4. yüzyıla dayanan bir Helenistik ve Roma antik kentidir. Kemer şehir merkezine sadece 10 km uzaklıktadır. Kemer çıkışlı iki mavi renkli limanı ziyaret ve yüzme aralarının verildiği tekne turları düzenlenmektedir.

Tahtalı Dağı-Teleferik

2365 metre yükseklikte olan Olympos Teleferik iki klasik tatil hedefini birleştiriyor: Dağ ile Deniz. Turkuaz renginde ışıldayan deniz kumsalları, el değmemiş ve şahane yöreler, büyüleyici kültür ve sihirli mutfağına sahip tatil cenneti güney Türkiye büyülüyor ve büyülüyor. Yılda 300 den fazla güneşli günü olan bu bölge tüm dünyadan gelen misafirler için cezbedici ve sevilen bir tatil hedefidir.

Olympos’ta Güneş, deniz ve kar birleşmişlerdir. Olympos Teleferik ile zirveye doğru hafif rüzgarlı yükseklikteki yapılan bu ulvi serüven seferi ile ‘Sea to Sky’ (denizden semalara) sloganını hak ederek en güzel tatil rüyalarını gerçekleştiriyor. Türk rivierasını ve onun iç bölgesini gören bu panorama nefes kesicidir, doğanın sessizliği ve güzelliği unutulmazdır. El değmemiş doğası içinde keskin dik kayalık yamaçları, güzel çam ormanları, turkuaz mavisi deniz ve de heybetli dağları bu manzarayı eşsiz kılar.

Olimpos-Çıralı-Yanartaş

Olimpos Beydağları Milli Parkı sınırları içinde yer alan Çıralı, üç kilometre kumsalın oluşturduğu sahil şeridinde koruma altındaki deniz kaplumbağalarının (Caretta Caretta) üreme alanıdır.

Çıralı Yanartaş Olimpos'un Sönmeyen Ateşi: Yanartaş, Antalya'nın Kemer ilçesi Çıralı köyü yakınlarında küçük, tarihi ve turistik önemi olan doğalgaz kaynağı olup çok fazla ziyaretçi almaktadır.

Adrasan

Yöre, Helenistik çağdan izler taşıyor. Yıllarca sit alan olması nedeniyle beton yığınına dönüşmeyen beldenin denizi, sığ olduğundan yüzme bilmeyenler ve çocuklar için çok uygun. Sörf, su kayağı gibi aktivitelere kucak açan koyun 25 metre sualtı görüş mesafesinin olması, balıkadamları yöreye çekiyor.

Gezi tekneleri Adrasan'dan çevredeki koylara günübirlik turlar düzenliyorlar. Adrasan'a bir saat uzaklıktaki Suluada, Sazak ve Ceneviz koyları teknelerin uğrak yerleri.

Üç Adalar

Kemer-Tekirova sahillerinde isimleri Martı, Mağara, Piknik ve Küçük Ada olan adalar vardır. Üç Adalar olarak anılan bölgede, 9 adet resifin ve 2 adet su altı mağarası bulunur ve oldukça geniş bir dalış merkezidir.

SİZİ ARAYALIM