Otium Eco Club SOSYAL POLİTİKAMIZ


SOSYAL POLİTİKAMIZ

Otium Eco Club Side, çevresel değerlerin, yaşam şartlarının korunması ve iyileştirilmesi için, doğal kaynaklardan yararlanmakta olan turizm sektörünün, üzerine düşeni yapması gerektiğine inanmaktadır. Bu doğrultuda, bağlı olduğu Oti Holding’in 2009 yılı başında yayınladığı Çevre ve Yeşil Manifestosu ile almış olduğu çevre koruma kararlarına paralel olarak çevre koruma çalışmaları yapmaktadır. Tanımlanmış olan çevre boyutlarından yola çıkarak çevre performansı hedefleri takip edilmekte ve sürekli iyileştirme raporlanmaktadır.

Otium Eco Club Side’nin sürdürdüğü sosyal sorumluluk projeleri, Doğal Çevrenin Korunması, Tanıtım ve Destek Projeleri, İnsana Katkı, İnsan Haklarının Korunması ve Eğitime Destek gibi başlıklar altında toplanmış olup, Oti Holding şirketlerinin katılımı ile “Yeşil Güzeldir” ana teması altında sektöründe öncü çevre projeleri geliştirilmeye devam edilmektedir.

Otium Eco Club Side, sürekli olarak çeşitli yardım kampanyalarına katılmakta, sponsorluklar ve bağışlar yapmakta ve yardım amaçlı yerel sosyal projelere destek vermektedir. Bunları gerçekleştirirken uluslararası çocuk hakları politikaları izlenmektedir. Her yıl bölgeden bir okul seçilerek ağaçlandırma yapılmakta ve yönetim ile beraber çocuklar ve yerel halk ile istişare yapılmaktadır.

Otium Eco Club Side olarak konumlandığımız yerleşim biriminde kalkınmayı desteklemek için otelde tüketilen ürünler ve kullanılan malzemelerin Manavgat bölgesinden seçimine özen göstermekle beraber; aynı amaçla, istihdam ettiğimiz personelin de bu bölgeden olmasıyla eğitimli personelimizin sürekliliğini sağlıyor ve hizmet kalitemizi koruyarak misafirlerimiz tarafından tekrar tercih edilirliğimizi arttırıyoruz. Böylelikle geleneksel yaşamın içinde olma şansı buluyoruz ve geleneksel yapıyı destekliyoruz. İyi hizmetin memnun personelden geldiği bilinciyle personelimizle istişare yapmak ve onların görüşlerini alarak sürekli iyileştirmeye katkılarını sağlıyoruz.

Bu bağlamda, geçtiğimiz operasyon yılında bir önceki döneme göre turizm sektöründe yaşanan krizi de aşarak sürdürülebilir kaynakları daha etkin kullanmak için istihdam olanağını devam ettirdik, daimi ve geçici personelimizin eğitimini sağladık.

OTI Holding, otelcilik iş kolu yanı sıra Tur Operatörlüğü, Yer Hizmetleri, Satış Acenteliği, Havacılık ve Güvenlik şirketleri ile Turizm sektöründe öncü markaların başında geliyor.

Otelcilik;

Dünya çapında yeni pazarlar; 71 farklı ülkeden misafirin ağırlanması

OTI Hotels & Resorts olarak Side, Belek, Kemer de faaliyet. Toplamda 1470 yatak.

Sorumluluklar

Sürdürülebilirlik çalışmalarımızı sorumlulukları tanımlanmış Sosyal Komite aracılığıyla yapmaktayız.

Sürdürülebilir çalışmalarımız için iş birliklerimiz

Bölgesel yerel idareler, Tedarikçiler, Sosyal yardımlaşma kurumları, Alt yükleniciler, çalışanlar, Acenteler

2017 Yılında Sürdürülebilir çalışmalarımızla,

Elektrik tüketimi: kişi başı elektrik tüketimi 2016 ya göre 2 kWh az gerçekleşti.

Su tüketimi: kişi başı su tüketimi 2016 ya göre 0,14 m3 az gerçekleşti.

LNG tüketimi: kişi başı LNG tüketimi 2016 ya göre 1,08 m3 az gerçekleşti.

Toplam kimyasal tüketimi: kişi başı kimyasal tüketimi 2016 ya göre 0,18 gr. az gerçekleşti.

Ambalaj atıkları kişi başı %9,6 azalmıştır.

Plastik atıkların geri dönüşümü ile 35 bin kW/sa. Tasarruf yapıldı.

Metal atıkların geri dönüşümü ile 190 kW/sa. Tasarruf yapıldı.

Kağıt atıkların geri dönüşümü ile 2770 kg atığa karşılık 6660 kg ağacın kesilmesi önlendi.

Cam atıkların geri dönüşümü ile 900 kg CO salınımı önlendi.

Bir önceki yıla göre personel turnover  %1,8 azaldı.

Bölgesel tedarikçiden satınalma oranı %36 ya çıktı.

Toplam 86 kg mavi kapak Manavgat Omirilik Felçlileri Derneğine bağışlandı.

Mavi Bayrak ödülü alındı.

ISO 14001 belgesi devam ettirilmektedir.

Bölgesel istihdam oranımız %56,5 a yükseldi.

SİZİ ARAYALIM