Coral Travel Group (OTI Holding)


30 yılı devirmiş köklü bir grubu temsil eden OTI Holding ismi, 26 Ekim 2022 itibari ile, grubu geleceğe daha güçlü taşıyacağına inandığımız Coral Travel Group olarak değişmiş bulunmaktadır.

Coral Travel Group (OTI Holding); tur operatörlüğü, konaklama, destinasyon hizmetleri havacılık, seyahat acenteliği, bilgi teknolojileri ve güvenlik alanlarında sektörün en güvenilir markalarıyla uluslararası turizm endüstrisinin önemli oyuncuları arasında yerini almaktadır.

Coral Travel Group (OTI Holding), 22  ülkedeki 37  şirketi ve 4300 profesyonel çalışanıyla 1992 yılından bu yana turizm sektöründe faaliyet göstermekte ve yıllık 3 milyonun üzerinde turiste hizmet vermekte olup, kalite ve müşteri memnuniyeti ilkelerinden ödün vermeden yeni pazarlar ve destinasyonlarda büyümeye devam etmektedir.

Kurulduğu 1992 yılından bu yana, tur operatörlüğü ve satış acenteliği alanında;

Coral Travel markasıyla (Almanya, Belarus, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Gürcistan, İsviçre, Letonya, Litvanya, Polonya, Romanya, Rusya, Türkiye, Ukrayna),  Sunmar (Rusya) ve FERIEN Touristik (Almanya)

Destinasyon hizmetlerinde ODEON Tours ile (Türkiye, Mısır, Yunanistan, İspanya, BAE, Tayland, Vietnam)

Konaklamada Coral Group (OTI) Hotels & Resorts çatısı altında  Seven Seas Hotels, Otium Hotels, Xanadu Resort markalarıyla (Türkiye, Mısır, Vietnam, Yunanistan)

Bilgi teknolojilerinde ODEON Yazılım ve Teknoloji (Türkiye), 

Güvenlik alanında ise Odeon Güvenlik ve Danışmanlık (Türkiye) markalarıyla turizm sektöründe yer almaktadır.

OTIUM HOTELS

OTIUM FAMILY ECO CLUB

Çevreye verdiği değer ile turizm sektörünün örnek gösterilen kuruluşlarından biri olan OTI Holding 2008 yılında bünyesine kattığı Otium Family Eco Club’ı, ekolojik konsept ile yenilemiştir. Side Titreyengöl’ün kenarında yer alan, Mavi Bayraklı Otium Family Eco Club, 426 oda sayısına sahip olup, misafirlerini aile ve çocuk konsepti ile ağırlamaktadır. Tesis, 3 bin 350 metrekare üzerinde Çocuk Dünyası’nda ; zengin donanıma sahip konseptiyle, tüm misafirlerine, ayrıcalıklı ve kaliteli bir tatil olanağı vermektedir.

Otium Family Eco Club, dünyadaki enerji kaynaklarını korumak ve çevreye zarar vermemek amaçlı atık yönetimi, güneş enerjisi kullanımı ve geri dönüşümlü malzeme kullanımı gibi özel uygulamaları geliştirerek doğaya ve çevreye saygılı bir işletme olma yolunda ilerlemektedir. Turizm Bakanlığının, değerlendirmelerinin sonucunda 2011 yılında ‘Yeşil Yıldız’ belgesini Side bölgesinde alan ilk tesis Otium Family Eco Club Side olmuştur.

Otium Family Eco Club'te aşağıdaki yönetim sistemleri politikaları oluşturulmuş ve belgelendirilmiştir.

ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi
ISO 14001:2009 Çevre Yönetim Sistemi
ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi
ISO 10002:2011 Müşteri Memnuniyeti ve Şikayetlerinin Yönetimi Sistemi

SEVEN SEAS RESORTS & HOTELS

SEVEN SEAS HOTEL BLUE

Doğa ile bütünleşen, Seven Seas Hotel Blue, konforlu odaları, havuzları, su parkı ile tatile dair düşleri gerçeğe ve unutulmaz anlara dönüştür.

Doyumsuz Akdeniz manzarası eşliğinde, dünya mutfaklarının zengin alternatiflerini, Ultra her şey dâhil ayrıcalıkları ile tadacaksınız. Bir çam ormanının içinde, masalları tatille, çocukları hayalleriyle buluşturan bir dünya düşünün.

Birbirinden farklı oyunların oynandığı, masalların gerçeğe dönüştüğü, eğlenceli yarışmaların yapıldığı bir tatili çocuklarınıza ve kendinize armağan edin. Seven Seas Hotel Blue, tüm konaklama ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikteki 357 adet konforlu odası ile siz değerli misafirlerini bekliyor. 

SEVEN SEAS HOTEL LIFE

Torosların taze havası ve portakal çiçeklerinin kokusu eşliğinde güne harika bir başlangıç yapın. Akdeniz’in turkuazı, Torosların ihtişamı, doğanın yemyeşil tonları ve günbatımının baştan çıkarıcı kızıllığının buluştuğu yer Seven Seas Hotel Life denize sıfır konumuyla Kemer bölgesinde yer almaktadır…

Seven Seas Hotel Life, Coral Club konsepti ile misafirlerine; içeriğinde özel etkinliklerin, eğlence, spor ve aktivite programlarının ve çocuklara yönelik, eğiten-öğreten ve eğlendiren programların bulunduğu özel bir hizmet yelpazesi sunar.

Ultra her şey dahil konsepti ile hizmet sunmaktadır. Otelde toplam 295 adet oda bulunmaktadır.

XANADU RESORT HOTEL

OTI Holding bünyesine 2014 yılında dahil olan ve Belek bölgesinde yer alan beş yıldızlı Xanadu Resort Hotel, high class konseptinde 421 odası ile hizmet vermektedir.

Xanadu Resort Hotel'de, 2 ana restoran, 6 akşam A la Carte restoran, 2 gündüz snack restoran, 3 adet açık havuz, 9 su kaydırağı, golf sahaları, fitness merkezi, lüks Shang-Du Spa ve Wellness merkezi, 5500 metrekarelik Fancyland çocuk klübü ile plajda gölgelikli çocuk oyun parkı, özel plajinda bar ve özel hizmetlerin sunulduğu pavilyonlar, yürüyüş yolları, 3 tenis kortu, 1 çok amaçlı kort, basketbol ve mini futbol sahası, sağlık ve kondisyon merkezi yanı sıra 2500 metrekare alana yayılan kongre ve toplantı salonlarının bir arada yer aldığı bir de merkez bulunmaktadır. 2015 sezonunda dünya mutfaklarından restoranlar, açık ve kapalı çocuk oyun alanları ve beach-lounge alanı gibi yenilikler hizmete sunulmaya başlamıştır.

CORAL TRAVEL

Coral Travel markası ile 1994 yılında Moskova’da tur operatörlüğü faaliyetlerine başlanmış olup, sektör deneyimi ve kaliteli hizmet anlayışıyla hizmet verdiği pazarlarda en güvenilir markalar arasında yer almaktadır.

Coral Travel markasıyla Rusya, Polonya, Ukrayna, Almanya, Türkiye, Belarus, Gürcistan, Litvanya, Estonya, Letonya, Çek Cumhuriyeti, Romanya, İsviçre’de tur operatörlüğü faaliyeti yapılmaktadır.

Coral Travel, başta Türkiye, Mısır, Tayland, Yunanistan, İspanya, BAE, Tunus, Bulgaristan, Vietnam, Hindistan, Dominik Cumhuriyeti olmak üzere 40’ın üzerindeki ülkeye turist göndermektedir.

CORAL TRAVEL | FERIEN TOURISTIK

Düsseldorf’ta bulunan FERIEN Touristik GmbH 2017 yılında Coral Travel Group (OTI Holding) tarafından satın alındı.
Coral Travel markasıyla birleşen Ferien Touristik yılda 400 binin üzerinde misafire hizmet vermektedir. 2000 yılında kurulan şirket, 26 ülkedeki yaklaşık 100 destinasyona paket ve kişiye özel tatil sunmaktadır. 

ODEON TOURS

ODEON Tours Destinasyon Hizmetleri ve Destinasyonlar Yönetimi, Türkiye, Ukrayna, Gürcistan, Belarus ve diğer BDT ülkeleri, Polonya, Estonya, Letonya, Litvanya, Balkan ülkeleri, Çek Cumhuriyeti, Romanya, İsviçre ve Almanya’dan tur operatörlerine Türkiye, Mısır, Tayland, BAE, İspanya, Yunanistan ve Vietnam’da bulunan kendisine ait destinasyon hizmetleri şirketleri ile servis sunuyor.  

ODEON Tours, kalite alanında birçok ilke imza attı, sektörde fark yarattı.

• 2001 yılında, Türkiye’de ilk kez seyahat acenteliği hizmetlerinin tamamını kapsayacak şekilde ISO 9001 Kalite Yönetim Standardı sertifikasını aldı.

• Kalite Yönetimi anlayışının bir yaşam biçimine dönüşebilmesi ilkesinden yola çıkarak Ulusal Kalite Hareketi’ne katılmış ve 2008 yılında EFQM Kararlılık Belgesi, 2011 yılında EFQM Mükemmellik Modeli'nde Yetkinlik Sertifikası ve 2013 yılında da EFQM 5 Yıldız Yetkinlik Seviyesi belgesini almaya hak kazandı.

• 2009 yılı içerisinde ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ile OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemlerini kurmuş olup 2010 yılı içerisinde bunlarla birlikte ISO 10002 Kalite Yönetimi-Misafir Memnuniyeti, Şikayetlerin Ele Alınması belgelendirmeleri yapılmıştır.

ODEON YAZILIM VE TEKNOLOJİ

Coral Travel Group (OTI Holding) Bilgi Teknolojileri alanında ihtiyaç duyduğu dijital ve teknolojik çözümleri bünyesindeki ODEON Yazılım ve Teknoloji A.Ş. ile sağlamaktadır. 

ODEON Yazılım ve Teknoloji A.Ş. müşterilerinin daima en iyi çözümlere sahip olduklarından emin olmak için bugünün ve geleceğin teknolojisinin zirvesinde kalmayı hedefliyor.

Geliştirdiği ve gelecekte geliştireceği stratejiler sayesinde özellikle dünya turizm endüstrisinde müşterilerinin hem pazara hem de kendi ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde cevap verebilmeleri için gerekli altyapı çalışmalarını yapmaktadır.

ODEON GÜVENLİK VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

OGD, turizm sektöründe müşteri memnuniyeti odaklı, yüksek kaliteli özel güvenlik ve danışmanlık hizmeti sunmak üzere 2005 yılında faaliyetlerine başlamıştır. Güvenlik, Kalite Yönetimi (ISO 9001- 2000) ve İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi (OHSAS-18001) belgelerine sahip bir özel güvenlik şirketidir.

OGD, insan kaynakları ve eğitime verdiği önemle, personelini iş öncesi ve süresince düzenli eğitim programlarından geçirmektedir.

Turizm işletmeleri, tatil köyleri, oteller, alışveriş merkezleri, ticaret merkezleri, festivaller, fuarlar, konserler, sergiler ve benzeri kurum ve organizasyonlara özel güvenlik ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

SİZİ ARAYALIM