Tarihçe


Otium Hotels

OTI Holding bünyesindeki Otium Hotels, 2005 yılından bu yana konaklama sektöründe yer almakta olup, 2015 sezonu itibarı ile 3’ü Türkiye’de, 3’ü Mısır’da olmak üzere 6 tesisi ile faaliyet göstermektedir.

Otium Eco Club - Side

Çevreye verdiği değer ile turizm sektörünün örnek gösterilen kuruluşlarından biri olan OTI Holding 2008 yılında bünyesine kattığı Otium Eco Club’ı, ekolojik konsept ile yenilemiştir. Side Titreyengöl’ün kenarında yer alan, Mavi Bayraklı Otium Eco Club, 426 oda sayısına sahip olup, misafirlerini aile ve çocuk konsepti ile ağırlamaktadır. Tesis, 3 bin 350 metrekare üzerinde Çocuk Dünyası’nda ; zengin donanıma sahip konseptiyle, tüm misafirlerine, ayrıcalıklı ve kaliteli bir tatil olanağı vermektedir.

Otium Eco Club, dünyadaki enerji kaynaklarını korumak ve çevreye zarar vermemek amaçlı atık yönetimi, güneş enerjisi kullanımı ve geri dönüşümlü malzeme kullanımı gibi özel uygulamaları geliştirerek doğaya ve çevreye saygılı bir işletme olma yolunda ilerlemektedir. Turizm Bakanlığının, değerlendirmelerinin sonucunda 2011 yılında ‘Yeşil Yıldız’ belgesini Side bölgesinde alan ilk tesis Otium Eco Club Side olmuştur.

Otium Eco Club Side'de aşağıdaki yönetim sistemleri politikaları oluşturulmuş ve belgelendirilmiştir.

  • ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi
  • ISO 14001:2009 Çevre Yönetim Sistemi
  • ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi
  • ISO 10002:2011 Müşteri Memnuniyeti ve Şikayetlerinin Yönetimi Sistemi

Otium Hotel Life – Kemer

2013’te Otium Hotels bünyesine katılan ve Kemer – Göynük’te yer alan Otium Hotel Life-Kemer (5*), havaalanına 45 km, Kemer’e 7 km, şehir merkezine 40 km uzaklıkta ve mavi bayraklı bir tesis olup denize sıfır konumda, 1 ana bina ve 11 bungalovdan oluşmaktadır. Tesis toplam 252 oda ve 536 yatak kapasitesine sahiptir. 

Otium Hotel Seven Seas – Side

2013’te Otium Hotels bünyesine katılan ve Side bölgesinde yer alan Otium Hotel Seven Seas (5*), mavi bayraklı bir tesis olup denize sıfır konumdadır,Tesis toplam 356 oda ve 861 yatak kapasitesine sahiptir. 

 

Otium Hotel Amphoras Complex – Sharm El Sheikh
Otium Hotel Amphoras-Sharm (5*), denize sıfır 110 dönüm arazi üzerine kurulu olup, Otium Hotel Aloha ile birlikte 430 metrelik bir plaja sahiptir. 400 oda kapasiteli olup, 1 ana restoran, 3 A la Carte restoran, hamam, SPA, fitness alanı, mini club, aquapark, 2 toprak tenis kortu, masa tenisi ve bowling alanlarını bünyesinde bulundurmaktadır. Otium Hotel Aloha-Sharm (4*), denize sıfır 45 dönüm arazi üzerine kurulu olup 157 standard oda, 6 aile odası, 43 triple odası ile toplam 206 odaya sahiptir. Otium Hotel Amphoras ile aynı bölgede yer alan tesiste 1 ana restoran, 1 A la Carte restoran, 2 kapalı-2 açık bar, hamam, SPA, fitness, sauna ve buhar odası ile plaj voleybolu, tenis kortu, masa tenisi, mini club ve bowling alanlarını bünyesinde bulundurmaktadır. Sharm El Sheikh’deki diğer tesis Otium Golden Hotel ise, 4 yıldızlı olup, 35 dönüm arazi üzerine kuruludur. Denize 300 metre mesafede, Otium Hotel Amphoras ve Otium Hotel Aloha ile karşılıklı konumlanmış olan tesiste 1 ana restoran, 1 A la Carte restoran, 2 kapalı bar, 2 açık bar, minibar, aquapark, hamam, SPA, fitness ile plaj voleybolu, tenis kortu, masa tenisi, ve bowling alanlarını bulunmaktadır.

Tüm Otium tesisleri, Kızıldeniz’in en önemli dalma noktalarından birinde konumlanmıştır.

SİZİ ARAYALIM

25 Years
25 Years
25 Years